انواع خدمات مشاوره فروش مشاوره مدیریت

• کوچینگ سازمانی:

کوچینگ سازمانی را می توان ترکیبی از مشاوره مدیریت، منتورینگ، کوچینگ و توانمندسازی دانست. در قالب کوچینگ سازمانی، نه تنها مدیران و پرسنل سازمان در یک حوزه خاص توانمند می شوند، بلکه خروجی جلسات، نتیجه ملموس عملیاتی و اجرایی برای سازمان داشته و مسائل سازمان با کمک خود مدیران سازمان حل می شود.

• پروژه مشاوره مدیریت (مشاوره پروژه ای):

در مشاوره پروژه ای، خدمات مشاوره فروش با توجه به نیاز کارفرما، در فازهای مختلف طراحی و توسط تیم مشاوره انجام می شود. این فرایند به مدت چند هفته یا چند سال بر اساس قرارداد رسمی میان مرکز مشاوره و کارفرما به طول می انجامد و طی آن حل مسائل سازمان توسط تیم های حرفه ای مرکز مشاوره صورت خواهد گرفت.

• مشاوره کلینیکی (مشاوره ساعتی):

در مشاوره کلینیکی، جلسات مشاوره به صورت ساعتی و با زمان محدود میان کارفرما و مشاور برگزار می شود و طی آن راهکارهای لازم به کارفرما ارائه و یا به سوالات ایشان پاسخ داده می شود.

این روش از علوم اجتماعی و به‌خصوص انسان‌شناسی الهام گرفته شده و به بازاریابان اجازه می‌دهد تا به عنوان یک عضو یا یک مشاهده‌کننده درون گروه‌ها شرکت کنند و داده‌های غنی و عمیق را جمع‌آوری نمایند. تحقیق قوم‌نگاری: خدمات مشاوره فروش نگاهی عمیق به فرهنگ و الگوهای رفتاری

روش تحقیق قوم‌نگاری یک روش تحقیق کیفی است که بازاریابان را قادر می‌کند تا فرهنگ، زبان، و الگوهای رفتاری گروه‌های خاص را بررسی کند.

مشاوران مدیریت تجزیه و تحلیل های ساختار یافته، استراتژی ها و پیشنهادهایی را برای حل مشکلات در حوزه مدیریت کسب و کار ارائه می کنند. مشاوران مدیریت مشکلات و موقعیت‌های پیچیده‌ای را شناسایی می‌کنند که مانع عملکرد و سوددهی سازمان می‌شود. به طور کلی مشاوره مدیریت فرآیندی است که به کسب و کارها در بهبود عملکردشان کمک می کند. هدف مشاوره مدیریت بهبود و بهینه سازی عملکرد، بهره وری و سودآوری و در عین حال به حداقل رساندن ضرر و زیان و ریسک در سازمان است.

توجه داشته باشید که مطالعه موردی نیاز به دقت و اهتمام دارد و باید با روش‌شناسی منطقی و منطبق با هدف انجام شود. همچنین، مطالعه موردی می‌تواند برای ارتقاء تصمیم‌گیری‌ها و استراتژی‌های مارکتینگ شما بسیار ارزشمند باشد.

درباره نویسندگان و پژوهش‌گران: خدمات مشاوره فروش آنیتا بال شریک ارشد در دفتر مک‌کینزی در لندن است، جایی که Ewa Starzynska مشاور است. Gemma D’Auria شریک ارشد در دفتر میلان است و فلیکس رولکنز شریک دفتر برلین است. دیوید بارلت شریک وابسته، در دفتر مونیخ است. آخیم برگ شریک ارشد در دفتر فرانکفورت است. عمران آمِد مؤسس، سردبیر و مدیرعامل بیزینس‌مد است و یکی از فارغ‌التحصیلان دفتر مک‌کینزی در لندن.

نویسندگان مایل‌اند از Asina De Branche و Joëlle Grunberg به‌خاطر مشارکتشان در این مقاله تشکر کنند.

مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)

– فروش و بازاریابی: فرایندهای بازاریابی شامل تحقیقات بازار، شناسایی مشتریان بالقوه، تولید سرنخ ها، بخش بندی مشتریان، تبلیغات و مدیریت کمپین است. فرآیندهای فروش شامل مدیریت سرنخ ها، مذاکره، بستن قرادادها و مدیریت روابط با مشتری از طریق قیف فروش است.

– پشتیبانی مشتری: خدمات مشاوره فروش سیستم های پشتیبانی مشتری برای آموزش کارکنان پشتیبانی، ثبت بازخورد مشتری، رسیدگی به سوالات و شکایات مشتری، و ارائه پشتیبانی پس از فروش طراحی شده اند. پشتیبانی موثر مشتریان می تواند منجر به افزایش وفاداری و تکرار خرید محصول و خدمت شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *